Filtruj według

Cena

  • 5,00 zł - 56,00 zł

Waga

  • 0,25kg - 2,75kg

Marka

Dostępność

Karmy dla chomików

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Chomiki są wszystkożerne, ale ich dieta powinna składać się przede wszystkim z wysokiej jakości pokarmu roślinnego. Odpowiednia karma dla chomika powinna składać się ze zbóź, suszonych ziół, owoców oraz warzyw. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dobrze żywimy naszego chomika, możemy kupić w sklepie zoologicznym gotową karmę w postaci granulatu lub mieszanki.

Czym powinniśmy się kierować w wyborze karmy?

Każdemu właścicielowi zwierzęcia zależy na tym by czuł się dobrze i miał pełno energii. Wybierając karmę dla chomika powinniśmy wziąć pod uwagę jego potrzeby żywieniowe oraz upodobania.

Na pierwszym miejscu w karmie stawiamy zboża, między innymi: owies, kukurydza, pszenica, słonecznik. Warto by karma miała także w składzie suszone zioła, warzywa oraz owoce, którymi chomiki będą się chętnie zajadać.

W wyborze karmy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na jakość. Od tego zależy zdrowie i samopoczucie naszego pupila. Przed zakupem karmy warto przeczytać dokładnie opis, ponieważ niektórzy producenci nie podają rodzaju zbóż. Wystrzegajmy się także polepszaczy smaków oraz sztucznych barwników.

Jaka karma jest najlepsza dla chomika?

Nieprawidłowe żywienie chomików, (podobnie jak u ludzi) objawia się zmęczeniem, ospałością oraz brakiem ochoty na aktywność fizyczną. Jeśli widzimy takie zachowanie u naszego chomika, powinniśmy sprawdzić czy jego dieta jest odpowiednia, bogata w wysokiej jakości składniki.

Pamiętajmy, że choć chomik jest wszystkożerny to nie znaczy, że możemy dawać mu do zjedzenia wszystko co mamy pod ręką. Ważne jest by naszemu milusińskiemu podawać produkty najwyższej jakości, by zwierzak czuł się dobrze.

Poza karmami dla chomików w ofercie: