Filtruj według

Cena

  • 5,00 zł - 57,00 zł

Waga

  • 0,25kg - 3kg

Marka

Dostępność

Karmy dla gryzoni

Jest 48 produktów.

Pokazano 1-32 z 48 pozycji

Aktywne filtry

Bardzo często karma dla gryzoni to podstawa zbilansowanej diety. Kupując karmę nie możemy jednak sugerować się jej ceną. Najtańsze karmy nie są najlepsze, a często mogą szkodzić naszym podopiecznym np. dużą ilością cukrów, zbóż czy dużym przetworzeniem. Gotowe jedzenie każdego gryzonia powinno być dopasowane do jego potrzeb żywieniowych. Wiele osób kupując gryzonie, jest przekonana, że zjedzą wszystko i nic im nie zaszkodzi. Jednak to są bardzo szkodliwe przekonania.

Jak wybrać dobrą karmę dla małych i dużych gryzoni?

Kupując pokarm dla gryzoni, upewnij się, że karma, którą kupujesz, jest odpowiednia dla Twojego pupila. Karma bogata w zboża będzie odpowiednia dla chomika, ale nie będzie odpowiednia np. dla świnek morskich, czy szynszyli. Zwróćmy uwagę, żeby sucha karma dla gryzoni nie zawierała kolorowych granulatów (są to najczęściej przetworzone i zmielone i sprasowane formy pożywienia, które niestety mogą smakować naszym gryzoniom). W zależności od gatunku gryzoni, zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze będzie inne.

Przykładowo szynszyle to gryzonie, które najczęściej powinny otrzymywać karmę w postaci granulatu, który zapobiegnie wybieraniu sobie najlepszych smakołyków. Jednak nie każdy granulat dla gryzoni będzie odpowiedni, musimy patrzeć na skład! Unikajmy karm, które nie mają dobrze wyszczególnionych składników i takich, które zawierają szkodliwe składniki dla każdego gatunku. Nie każdy producent karm dla gryzoni liczy się z ich najlepszym zdrowiem, ponieważ na pierwszym miejscu dba o niską cenę karmy i sprzedaż.

Oferta karm dla gryzoni w sklepie SytyZwierzak.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepsze karmy dla malych i dużych gryzoni, w dużych i mniejszych opakowaniach. Zapraszamy do składania zamówień i kontaktu, w razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu.