Filtruj według

Cena

  • 13,00 zł - 57,00 zł

Waga

  • 0,25kg - 2,3kg

Marka

Dostępność

Karmy dla szczurów

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Karma dla szczura powinna być mieszanką najpotrzebniejszych składników odżywczych, które wystarczą na generowanie energii i będą dbały o to, by organizm szczurka funkcjonował bez zarzutu. Złym założeniem jest, że szczury są wszystkożerne i że tak naprawdę nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do tego, co jedzą w ciągu dnia. Brak podstawowej wiedzy w tym zakresie może wyrządzić prawdziwe szkody naszemu szczurkowi. O czym warto pamiętać?

Czego nie możesz podać szczurkowi jako pożywienie?

Wbrew pozorom szczury nie mają odporności i tolerancji na wszystkie produkty, którymi posiłkuje się człowiek. Właśnie dlatego właściciele szczurków nigdy nie powinni "dokarmiać" małego przyjaciela produktami, co do których nie mają absolutnej pewności. Przede wszystkim, pod żadnym pozorem nie powinno się częstować szczurka przekąskami z dużą zawartością przypraw oraz słodyczami. Choć pewnie chętnie dzielimy się z przyjacielem każdą przekąską, to w tym przypadku naprawdę możemy mu zaszkodzić. Należy również obalić mit związany z podawaniem szczurom suchego chleba, na którym powinien ostrzyć sobie ząbki. Dodatki w chlebie w postaci soli to coś, czego ze względu na zdrowie żaden szczurek nie powinien mieć w zasięgu łapki. Warto jednak zastanowić się nad gryzakiem z drewna brzozowego z dodatkiem buraka i pietruszki. Taka alternatywa z pewnością ucieszy naszego gryzonia i w żaden sposób mu nie zaszkodzi. Karma dla szczurów musi być bogate w najpotrzebniejsze składniki. Po czym poznać, że mamy do czynienia z produktem najwyższej klasy?

Najlepsza karma dla szczurów

Pokarm dla szczurów w suchej postaci to doskonały wybór, również ze względu na twardość chrupków, na których szczurek siłą rzeczy może sobie ostrzyć ząbki. Drugą kwestią jest nieco dłuższy termin ważności oraz fakt, że w takich mieszankach znajdują się niezbędne do poprawnego funkcjonowania składniki, a szczurki wprost uwielbiają je chrupać. Jedną z najczęściej wybieranych karm dla szczurków jest ta, która wyszła spod skrzydeł firmy Beaphar. Warto podkreślić, że mieszanka została stworzona pod okiem wybitnych dietetyków, lekarzy weterynarii oraz we współpracy z hodowcami szczurów. Warto również przetestować ekstrudowaną karmę firmy Versele Laga, w której króluje białko. To karma bazująca na produktach pochodzenia roślinnego, choć nie brakuje w niej odrobiny mięsa w postaci kurczaka oraz oleju z łososia. Mając takie rarytasy w zanadrzu, możemy być absolutnie pewni, że nasz szczurek otrzymuje najlepsze z dostępnych produktów. Dostępne są także warianty, które bazują w większej mierze na owocach, choć z całą pewnością nasz ukochany szczurek doceni różnorodność. Najlepsza karma dla szczura to taka, w której znajdzie się wszystko, czego szczurek potrzebuje do szczęścia i prawidłowego rozwoju. Mieszanie karm to jeden z najlepszych sposobów na urozmaicenie jadłospisu naszego zwierzaka i umożliwienie mu dostarczania sobie najlepszych składników każdego dnia. Warto wzbogacać codzienny jadłospis szczurka kawałkiem surowego warzywa. Żaden szczurek nie pogardzi brokułem, cukinią czy jarmużem.