Filtruj według

Cena

  • 14,00 zł - 56,00 zł

Waga

  • 0,25kg - 3kg

Marka

Dostępność

Karmy dla szynszli

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Karma dla szynszyli to produkt, przy którym musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na producenta karmy i i jej skład. Niech nie zwiedzie nas ładne opakowanie, niska cena i inne różnego rodzaju puste słowa. W naszym sklepie internetowym nie znajdą Państwo żadnej niezdrowej karmy dla szynszyli. Staramy się natomiast, żeby cena dobrej karmy była dla Państwa najkorzystniejsza.

Jakich producentów karm dla szynszyli zdecydowanie unikać?

Producenci karm dla szynszyli i gryzoni, których zdecydowanie nie powinniśmy brać pod uwagę to: Vitapol, Megan, Nestor, Trixie, Korona oraz innych niewymienionych producentów, którzy w karmie dostarczają zboża, owoce, cukry i inne szkodliwe składniki. Jeśli producent karmy podaje niezbyt szczegółowy opis składu, to też powinien być dla nas sygnał, żeby zrezygnować z takiego produktu. To samo tyczy się kolb dla gryzoni oraz innych przysmaków różnych producentów, jeśli nie jesteś pewny / pewna składu, pod żadnym pozorem nie kupuj niczego od wymienionego lub nieznanego producenta karm!

Czy karma to obowiązek żywieniowy dla szynszyli?

Karmy nie są obowiązkowym składnikiem diety, podstawowym składnikiem diety jest siano i dobrze dobrane mieszanki ziół, ale jeśli zdecydujemy się już podawać szynszylom pokarm jako formę uzupełnienia jadłospisu, to najlepsze jedzenie dla szynszyli powinno być sprzedawane w formie pelletu, nie może zawierać zboża ani cukrów, tyczy się to również owoców, mimo, że w polecanych karmach mogą pojawić się śladowe ilości jabłek. Mimo wszystko skład oferowanych karm jest na tyle dobry, żeby taką karmę dla szynszyli Państwu polecić.

Jaki skład powinien mieć najlepszy pokarm dla szynszyli?

Karma powinna w swoim składzie zawierać procentowo najwięcej białka surowego, włókna surowego, minerałów i popiołu. Najmniej olejów i tłuszczu surowego. Dobry pokarm sprawia, że futerko naszej szynszyli jest ładne, szynszyla czuje się dobrze i jest pełna energii.

Jaki pokarm dla szynszyla polecamy w naszym sklepie?

Wśród polecanych karm znajdą Państwo: Versele Laga Complete, Cunipic Alpha Pro oraz Beaphar Nature. Oczywiście nie wszystkie karmy tych producentów są najwyższej jakości, ale zdecydowanie przewyższają tanie marketowe zamienniki, które znajdą Państwo w wielu sklepach zoologicznych. Jeśli mają Państwo wątpliwości, co do wyboru odpowiedniej karmy, prosimy o kontakt.

Polecane produkty dostępne w naszym sklepie internetowym  to:

Poza karmą dla szynszyli w ofercie też m.in: