Filtruj według

Cena

  • 20,00 zł - 86,00 zł

Waga

  • 0kg - 1kg

Marka

Dostępność

Kołowrotki dla chomików

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Kołowrotek 20 cm dla małych gryzoni

Kołowrotek o średnicy 20 cm dla małych chomików, myszy: - sklejka brzozowa 3 mm cięta laserowo - średnica 20 cm - szerokość 10 cm - mocowanie do ściany klatki lub woliery - możliwość dokupienia stojaka  - Koszt wysyłki paczkomatem 16 zł

Cena 50,00 zł
Stojak do kołowrotka

Kołowrotek dla małych gryzoni 30 cm

Kołowrotek o średnicy 30 cm dla koszatniczek, myszoskoczków, chomików: - sklejka brzozowa 3 mm cięta laserowo - średnica 30 cm - szerokość 10 cm - mocowanie do ściany klatki lub woliery - możliwość dokupienia stojaka (wariant: stojak do kołowrotka) - Koszt wysyłki paczkomatem 16 zł

Cena 86,00 zł
Stojak do kołowrotka

Drewniany kołowrotek dla chomika to jeden z tych elementów, którego nie może zabraknąć w klatce, ponieważ aktywność fizyczna zwierzątka ma istotne znaczenie i wpływ na jakość i długość życia. Bez odpowiedniej porcji wysiłku, a co za tym idzie - odpowiedniego wyposażenia, chomik nie będzie w stanie prowadzić zdrowego trybu życia. Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego wyposażenia klatki chomika nie ma większego znaczenia, a każda dostępna na rynku zabawka lub narzędzie umożliwiające chomikowi aktywny tryb życia będzie właściwie. Nic bardziej mylnego. Również w tej kwestii warto przeprowadzić odpowiedni rekonesans i zadbać o to, aby każdy element klatki chomika pochodził z najwyższej półki. Na szali znajduje się przecież życie oraz komfort naszego zwierzaka!

Kołowrotek - Niezbędnik każdego chomika

Koło dla chomika to przede wszystkim możliwość skutecznego rozładowania energii i zadbania o to, aby spożywany pokarm nie zamieniał się w fałdki tłuszczu, prowadząc do niebezpiecznej dla zdrowia otyłości. Właśnie dlatego, decydując się na posiadanie chomika, należy w pierwszej kolejności skupić się na sprzęcie, który umożliwi mu spalanie kalorii. Mnogość dostępnych kołowrotków dla chomików jest zdumiewająca, choć tak naprawdę liczy się przede wszystkim jakość, która będzie gwarancją udanego i bezpiecznego wysiłku fizycznego. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli bezpieczny kołowrotek dla chomika

Chomiki to ruchliwe i aktywne zwierzęta, które chętnie korzystają z dobrodziejstw kołowrotków. Należy jednak pamiętać, że budowa koła ma niebagatelne znaczenie, a kołowrotki dla chomika o złej budowie mogą przyczynić się do śmiertelnego wypadku. Mowa o kołowrotkach, których konstrukcja może doprowadzić do tzw. efektu nożyc. Posiadając taki kołowrotek możemy przyczynić się do wypadku w sytuacji, kiedy chomik postanowi wychylić główkę poza koło. Wyposażenie klatki w postaci koła dla chomika nie powinno również odbywać się na zasadzie kupowania produktu najtańszego. Takiego rodzaju oszczędzanie to również niebezpieczeństwo kupna wadliwego towaru lub towaru, który w rzeczywistości nie stawia bezpieczeństwa zwierzątka na pierwszym miejscu.

Jaki kołowrotek będzie dobrym wyborem?

Warto przede wszystkim podkreślić, że kołowrotki dla chomika możemy wybierać spośród metalowych, drewnianych oraz plastikowych. Liczy się także średnica koła, ponieważ wskazanym jest, aby chomik roborowski posiadał koło o średnicy 17cm, chomik dżungarski min. 20cm, natomiast chomik syryjski powinien posiadać kołowrotek o średnicy nie mniejszej niż 27cm. Kołowrotek dla chomika plastikowy to przypuszczalnie jeden z najczęściej wybieranych kołowrotków, ponieważ jest lekki i nie sprawia żadnych problemów podczas czyszczenia, do tego zwykle cena kołowrotka plastikowego jest najniższa. Takie kołowrotki są nie tylko wygodne, ale kuszą także nieco niższą ceną niż swoje odpowiedniki wykonane z innych tworzyw. Jedną z najważniejszych zalet takiego kołowrotka jest z pewnością fakt, że posiada wypełnienie, a wobec tego chomik w żaden sposób nie będzie narażony na przykre niespodzianki w postaci wpadania łapek pomiędzy szprychy. Jeżeli zależy nam na tym, aby aktywność fizyczna naszego pupila nie była dla nas zbyt absorbująca, to z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na wersję plastikową, ponieważ takie ciche kółko dla chomika to gwarancja dla reszty domowników, że z klatki nie będzie dobiegał bezustanny hałas.

Metalowe kołowortki dla chomików?

Zaletą metalowych kołowrotków dla chomików jest zdecydowanie solidny materiał. Tego typu kołowrotki mogą służyć bardzo długo bez żadnego uszczerbku, choć powracającym wciąż problemem w ich przypadku są czasami zbyt szeroko rozstawione pręty, które mogą doprowadzić do nieodwracalnej kontuzji. Warto jednak już w przedbiegach zrezygnować z koła, które będzie zbudowane z niebezpiecznych prętów i skupić się na wersjach metalowych składających się z drobnej siatki, która zapobiega takim wypadkom. Warto również pamiętać o tym, że solidność materiału nie zapobiegnie wszystkim czynnikom zewnętrznym i nieodpowiednia pielęgnacja może przyczynić się do pojawienia się rdzy.

Drewniane kołowrotki dla chomików

Coraz większą popularnością cieszą się jednak elementy wyposażenia w pełni czerpiące z natury. Kołowrotki dla chomika drewniane to estetyczne i dobrze funkcjonujące urządzenia, które w dodatku staną się cichym przyjacielem każdego z domowników. Wiadomym jest bowiem, że chomiki wykazują ogromną aktywność w porze nocnej, dlatego taki kołowrotek to skarb na wagę złota. Kołowrotek dla chomika to najlepsze rozwiązanie zarówno dla chomika, jak i całej rodziny. Drewniana wersja kołowrotka jest przede wszystkim nad wyraz bezpieczna, a jego konstrukcja pozwoli zapobiec jakimkolwiek wypadkom, które mogłyby doprowadzić do uszczerbku zdrowotnego naszego gryzonia. To idealne karuzele dla chomików dżungarskich, ale także innych przedstawicieli tej grupy zwierząt.

Warto wiedzieć przed zakupem

Pozornie łatwy zakup w postaci wygodnego kołowrotka dla naszego małego gryzonia powinien być przede wszystkim zrealizowany świadomie i po uprzednim sprawdzeniu dostępnych opcji na rynku. Niestety cena ma znaczenie, dlatego nie warto się na niej skupiać z uporem godnym lepszej sprawy, poszukując jak najtańszej alternatywy. Oszałamiająco tanie kółka dla chomików często bywają śmiertelną pułapką, rozlatując się w najmniej oczekiwanym momencie lub blokując chomika i doprowadzając do poważnych uszkodzeń. Warto zainwestować nieco większy pieniądz, by mieć absolutną pewność, że aktywny tryb życia naszego chomika odbije się na jego zdrowiu jedynie w pozytywny sposób. Warto wybierać wyposażenie, konsultując się z ekspertem, który podpowie i rzeczowo doradzi. Każdy ze sprzętów posiada zarówno wady, jak i zalety, ale mimo wszystko należy wyeliminować wszelkie elementy stwarzające bezpośrednie zagrożenie. Kołowrotki dla chomików powinny być przecież związane wyłącznie z porcją codziennej lub nocnej zabawy, a także ze zdrowym trybem życia. Takie podejście powinno towarzyszyć każdemu, kto właśnie zdecydował się na kupno chomika i pragnie mu zapewnić zdrowe i udane życie.

Poza kołowrotkami dla chomików w ofercie: