Filtruj według

Cena

  • 49,00 zł - 216,00 zł

Waga

  • 0kg - 1kg

Kołowrotki dla szynszyli

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Kołowrotek dla średnich gryzoni 40 cm

Kołowrotek o średnicy 40 cm dla szynszyli i koszatniczek oraz innych gryzoni: - sklejka brzozowa 3 mm cięta laserowo - średnica 40 cm, szerokość 12,5 cm - mocowanie do ściany klatki lub woliery (możliwość zakupu ze stojakiem, rezygnujemy wtedy z mocowania do ściany, wtedy zalecamy osobny zakup...

Cena 131,00 zł
Stojak do kołowrotka

Kołowrotek dla średnich gryzoni 50 cm

Kołowrotek odpowiedni dla szynszyli, koszatniczki i innych większych gryzoni. - Kołowrotek nie mieści się do paczkomatu. Wysyłka kurierem - 16 zł.  - Mocowany na uchwyt do klatki / woliery. 

Cena 216,00 zł

Drewniany kołowrotek dla szynszyla 40 cm zapewnia dodatkowy ruch wewnątrz klatki, kiedy tylko nasze stadko szynszyli będzie miało na to ochotę. Musimy pamiętać, że ruch u szynszyli jest niezwykle ważny, odpowiada za ich dobry nastrój i jest stałym elementem życia zwierzątka. Oprócz codziennego wybiegu warto dać im dodatkową dawkę ruchu. Warto też wspomnieć, że nie ma obecnie na rynku plastikowych kołowrotków dla tak dużych gryzoni, jakimi są szynszyle, minimalna średnica kołowrotka dla tych i wielu innych gryzoni to 40 cm. Nadal kupno plastikowego kołowrotka dla szynszyli byłoby zbyt ryzykowne ze względu na możliwość przegryzienia i zjedzenia plastiku, co mogłoby zakończyć się tragedią. 

Po co szynszylom kołowrotek z drewna?

Kołowrotek zapewnia szynszylom dodatkową dawkę ruchu i możliwość rozładowania energii. Jest urozmaiceniem wyposażenia klatki oraz wpływa pozytywnie na nastrój naszego pupila, a pamiętajmy, że im więcej ruchu zapewnimy naszej szynszyli, tym lepiej. Nie zapominamy oczywiście o obowiązkowych codziennych wybiegach.,

Czy drewniany kołowrotek 40 cm będzie odpowiedni dla szynszyli?

Dobry kołowrotek dla szynszyli cechuje się odpowiednim wymiarem oraz solidną budową. Średnica kołowrotka musi mieć minimum 40 cm oraz nie może zawierać metalowych prętów ani elementów, które mogłyby doprowadzić do narażenia szynszyli na niebezpieczeństwo np. skręcenie karku. Kupując kołowrotek w naszym sklepie internetowym, masz gwarancję, że utrzymasz swoje szynszyle w długim i dobrym zdrowiu, a także zadbasz o ich dobre samopoczucie. W ofercie znajdziesz również kołowrotki o średnicy 50 cm.

Czy każda szynszyla przekona się do kołowrotka?

Nie ma nigdy gwarancji, że nasze szynszyle będą chętnie korzystać z kołowrotka. Warto po zakupie dać czas swoim szynszylom na zapoznanie się z nową zabawką. Jednym ze sposobów na przekonanie szynszyli do kołowrotka jest pozostawienie smakołyku wewnątrz koła. Dobrym sposobem jest pozostawienie go wewnątrz klatki na stałe, kołowrotek na wybiegu może być ignorowany, ponieważ szynszyle zwykle wolą skupić się na odkrywaniu zakamarków i psoceniu.

Karuzela dla szynszyli 40 cm

Drewniana karuzela dla szynszyla, czyli potoczna nazwa dysku dla szynszyli o bezpiecznej średnicy 40 cm. Jest to alternatywa dla szynszylowego kołowrotka. Pod kątem łatwości obsługi drewniane karuzele mogą być trudniejsze do opanowania, ale jednocześnie są tańsze od drewnianych kołowrotków. Jeśli stoisz przed wyborem zabawki dla szynszyla: kołowrotek kontra dysk. Wybierz to, co uważasz. Zapraszamy na zakupy w naszym zoologicznym sklepie internetowym z wyjątkowymi akcesoriami dla szynszyli.

Poza kołowrotkami i dyskami dla szynszyli w ofercie: