Filtruj według

Cena

  • 2,00 zł - 11,00 zł

Miski dla chomików

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Miska dla chomika to element niezbędny w podstawowym wyposażeniu klatki dla chomika, który będzie miał ogromne znaczenie dla naszego gryzonia i stanie się najważniejszym elementem wystroju wnętrza. Również, a może przede wszystkim ze względu na zawartość. Chomiki to łakomczuchy, którym należy umożliwić nieograniczony niemal dostęp do pożywienia. Również w tej kwestii mamy do czynienia z ogromną ilością opcji, którym warto się przyjrzeć z bliska i wybrać najlepszą.

Miseczki dla chomików - którą wybrać?

W przeciwieństwie do innych elementów wyposażenia klatki, miseczka dla chomika nie nastręcza aż tylu problemów i nie wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem. Pamiętajmy jednak, że chomiki to malutkie zwierzaki, a wobec tego kupowanie ogromnej miski może doprowadzić do nieszczęśliwego upadku. Znacznie rozsądniej będzie skupić się na nieco mniejszych gabarytowo miseczkach, w których bez problemu pomieścimy odpowiednią ilość pokarmu, nie robiąc z niej przy okazji swoistego rodzaju wanny dla chomika.

Wybieramy miskę dla chomika

Ogromną popularnością cieszą się miseczki plastikowe. Jeżeli jednak waga naszego chomika nieco przekracza wagę lekkiej plastikowej miseczki, to z pewnością pojawi się ryzyko, że jedzenie regularnie będzie szybowało po całej klatce i w efekcie lądowało w trocinach. Chomiki bardzo chętnie wdrapują się na miseczki, choć w tym przypadku znacznie łatwiej o przechylenie i wysypanie całej zawartości. Warto również pamiętać, że niewielkie rysy pojawiające się na powierzchni plastiku będą doskonałym siedliskiem bakterii. Być może właśnie dlatego znacznie lepszym wariantem będą ceramiczne miseczki dla chomika. Ich waga sprawia, że chomik może bezpiecznie się po niej wdrapywać, a poza tym, łatwiej utrzymać w ich przypadku czystość i higienę.

Poza miskami dla chomików kupisz: