Filtruj według

Cena

  • 4,00 zł - 26,00 zł

Waga

  • 0,18kg - 1kg

Marka

Dostępność

Miski dla szynszyli

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Miska dla szynszyla to obowiązek zakupowy i nie może jej zabraknąć w wybranym przez nas wyposażeniu klatki. Z miski szynszyle chętnie zajadają zakupione przez nas zioła, karmę i nierzadko przysmaki. W kategorii misek dla szynszyli wybraliśmy miseczki, które naszym zdaniem najlepiej będą służyć szynszylom.

Wybierz ceramiczną miskę dla swoich szynszyli.

Wybierając miskę dla szynszyli, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jej ciężar. Dlaczego? Ponieważ ciężką miskę trudniej jest przewrócić w ferworze biegu, kłótni lub zwykłego niezadowolenia (które z doświadczenia wiemy, szynszyle nieraz okazują).

Najlepsza do tego celu będzie miseczka ceramiczna o pojemności od 200 do 300 ml, która powinna wystarczyć na dzienne nakarmienie przynajmniej dwóch szynszyli.

Większa miska byłaby już problematyczna, szczególnie przy większym stadzie i warto zakupić zamiast wielkiej miski, dwie miseczki. Dzięki temu nasze kochane zwierzaki nie będą musiały tak często walczyć o kolejność posilenia się, wśród dominujących osobników.

Uwaga! Taka miska dla bezpieczeństwa powinna zostać umieszczona na dnie woliery lub klatki, w innym przypadku szynszyle mogłyby ją zrzucić, czy to specjalnie, czy przypadkowo i mogłoby dojść do nieszczęścia, szczególnie, jeśli na linii upadku byłaby inna szynszyla ze stada.

Co z miskami plastikowymi?

Miski plastikowe mogą być przez szynszylę nadgryzione, zjedzone i mogą doprowadzić nawet do zatrucia zwierzęcia. Szybko też ulegają tzw. destrukcji i musimy wtedy szukać nowych misek dla naszych gryzoni. Jak wcześniej wspomnieliśmy, lekka miska może być przewrócona, co dodatkowo może doprowadzić do zmarnowania pokarmu.

Czy istnieje ładna miska dla szynszyli?

Z pewnością, ale, czy naszym kochanym gryzoniom będzie to do czegokolwiek potrzebne? Poza naszym gustem to, czy na dnie miseczki znajdzie się wizerunek królika, świnki morskiej, szynszyla, lub innego gryzonia, to zwierzakowi nie zrobi różnicy. Najważniejsze jednak będzie wypełnienie miski dobrą i wysokiej jakości karmą i ziołami. Sam wybór wyglądu miski wpłynie tak naprawdę najbardziej na nasze samopoczucie.

Poza miseczkami i miskami dla szynszyli w ofercie też: