Filtruj według

Cena

  • 10,00 zł - 25,00 zł

Waga

  • 0,2kg - 1kg

Marka

Dostępność

Paśniki dla królików

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Paśnik dla królika to standardowe wyposażenie tych przemiłych stworzeń, a biorąc pod uwagę fakt, że są one wielkimi łakomczuchami, można pokusić się o stwierdzenie, że stanowią one najważniejszy element w klatce. To właśnie w nich finalnie znajdują się siano, warzywa i owoce, którymi żywi się nasz królik.

Idealny paśnik dla naszego króliczka

Paśnik dla królików to pojęcie, pod którym kryje się ogrom różnorodnych opcji do wyboru, a w gestii właściciela królika leży wybranie takiego paśnika, który najbardziej będzie odpowiadał jego pupilowi. Pod uwagę należy wziąć różne czynniki - od możliwości przerobowych naszego królika, aż po wielkość klatki i rodzaj preferowanego jedzenia. Czasami wybór odpowiedniego paśnika zajmuje trochę czasu, jednak warto poznać zwierzę i jego nawyki oraz upodobania, aby w niedalekiej przyszłości dopasować do niego wyposażenie klatki królika.

Różne rodzaje paśników dla królików

Paśnik na siano dla królików to jeden z najpopularniejszych wariantów, co wynika z faktu, że większość królików przepada za sianem. Ocynkowane paśniki przypominają niewielkie, prostokątne koszyczki, które wiesza się wewnątrz klatki. Dzięki tej konstrukcji królik bez problemu może zajadać się ukochanym przysmakiem, ale również sałatą i innymi smakołykami, które się w niej zmieszczą.

Idealny paśnik dla królików miniaturek

Paśnik dla królika miniaturki powinien być nieco mniejszy. Doskonale sprawdzą się ocynkowane, metalowe koszyczki na sianko i sałatę, ale również naturalny paśnik zbożowo-warzywny w formie sprasowanej kolby, która nie zabiera zbyt dużo miejsca w klatce. Znajduje się w niej między innymi proso, marchewka, burak, pasternak czy gryka. Dzięki takiej mieszance mamy gwarancję, że nasz królik miniaturka ma zbilansowaną dietę bogatą w najważniejsze dla niego składniki.

Efektowny paśnik

Paśnik dla królika kula to jeden z najbardziej efektownych paśników w ofercie. Stanowi metalową, ażurową kulę, do której wkłada się przysmaki, a całą konstrukcję wiesza na górnej części klatki. Wisząca na łańcuszku kula wygląda ładnie i jest wypełniona tym, co nasze króliki kochają najbardziej.

Poza paśnikami dla królików w ofercie: