Filtruj według

Cena

  • 3,00 zł - 9,00 zł

Waga

  • 0,45kg - 1,84kg

Marka

Piasek dla szynszyli

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Szynszyle są bardzo czystymi zwierzątkami. Mają piękne, puszyste i bardzo przyjemne w dotyku futerko, które wymaga codziennej pielęgnacji.

Do czego służy pył dla szynszyli oraz jak go używać?

Piasek dla szynszyli służy do kąpieli choć nie do końca takiej jaką my mamy w zwyczaju wykonywać. Szynszylowy rytuał czyszczenia futerka polega na tarzaniu się w piasku. Ów piasek wsypujemy do naczynia do tego przeznaczonego (tzw. kąpielówki) lub do naczynia, które pomieści w środku wystarczającą ilość piasku by zwierzątko mogło się swobodnie w nim wytarzać, może to być miska ceramiczna, drewniane pudełko,kocia kuweta lub wiele innych, które spełnią rolę wanny dla naszego pupila.

Co tarzanie w piasku daje szynszyli oprócz czystego futerka?

Można powiedzieć, że tarzanie w piasku ma dla szynszyli działanie przeciwdepresyjne, ponieważ ten rytuał pozwala rozładować napięcie, a także pozwala się zrelaksować oraz zmniejszyć stres.

Jaki piasek jest najlepszy?

Najlepszy piasek dla szynszyli to piasek, który jest drobnoziarnisty, ponieważ nie zniszczy delikatnego futerka zwierzątka oraz nie podrażni oczu szynszyli. Kupowany przez nas piasek nie powinien zawierać kwarcu, ponieważ przecina futerko szynszylom, może także doprowadzić do podrażnienia i wysuszenia skóry. Polecanym piaskiem (pyłem) jest m.in. Moon Dust, Pucek, Zoolux, ponieważ nie tną i nie podrażniają futerka. 

Poza piaskiem dla szynszyli w ofercie też: