Podłoże dla chomików

Jest 73 produktów.

Pokazano 1-32 z 73 pozycji

Aktywne filtry

Klatka jest dla chomika niemal całym światem. Przebywa tam większość swojego życia, dlatego naszym zadaniem jest by nasz mały przyjaciel czuł się tam dobrze. Odpowiednie warunki są kluczem do zdrowego i dobrego życia chomika. Dlatego podłoże dla chomika powinno zostać dopasowane do jego potrzeb bytowych.

Jakie są dostępne rodzaje podłoży dla chomika?

Trociny, są najpopularniejszym podłożem dla chomików, głównie ze względu na cenę oraz powszechną dostępność tego produktu. Ważne jest by trociny nie były pylące, ponieważ jest to szkodliwe dla ich układu oddechowego. Kupujmy tylko odpylone trociny.

Kolejnym często wybieranym podłożem jest słoma. Mimo, że siano jest pokarmem uzupełniającym, również znajduje zastosowanie jako podłoże. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że siano jest twarde i źdźbła mogą zranić chomika, ponadto siano nie wchłania odpowiednio cieszy, co sprawia doskonałe warunki do rozwoju bakterii. Dlatego sianko nie będzie najbardziej popularnym rodzajem podłoża. Trochę mniej popularnym podłożem są wióry konopne i ściółka bawełniana, które mimo wszystko są lepszą opcją niż poprzednie pozycję, ponieważ nie pylą i chomiki je akceptują. Same w sobie odstraszają również robactwo.

Poza podłożem dla chomików w ofercie: