Podłoże dla królików

Jest 82 produktów.

Pokazano 1-32 z 82 pozycji

Aktywne filtry

Kupując królika stajemy przed ważnym wyborem dotyczącym podłoża dla królika. Podłoże dla królika powinno być miękkie i wygodne a także łatwe w utrzymaniu higieny klatki. Podłoże dla królika nie powinno być peletem z tego powodu, że ten rodzaj podłoża powinien znajdować się w kuwecie, czyli tam, gdzie królik się będzie załatwiał. Nie powinniśmy korzystać też sianka jako podłoża, ze względu na to, że ma to być podstawowy element diety naszego króliczka.

Podłoże dla królików

Jeśli chcemy, żeby nasz królik miał miękko, wybierzmy matę DryBed. Nie korzystajmy z siana ze względu na fakt, że nasz zajęczak może próbować je konsumować, a najczęściej siano leżące na podłodze będzie brudne i zainfekowane bakteriami. Jeśli chcemy się zdecydować na jakieś podłoże, to wybierzmy odpylone trociny. Królik nie będzie zainteresowany jedzeniem trocin, ale z drugiej strony może pokaleczyć sobie łapki, dlatego bardzo uważajmy z trocinami. 

Podłoże do kuwety królika

W kuwecie dla królika warto używać drewnianego peletu. Dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy i wilgoć, posiada minimalną ilość pyłu. Jest bardzo wydajny i prosty w użyciu. Można go wymieniać rzadziej. Pamiętajmy, że wybór dobrego podłoża zaowocuje dobrym zdrowiem i samopoczuciem naszego królika. 

Dostępne rodzaje podłoży dla królików:

Poza podłożem dla królików sprzedajemy: