Podłoże dla świnek morskich

Jest 84 produktów.

Pokazano 1-32 z 84 pozycji

Aktywne filtry

Dobrze dobrane podłoże dla świnki morskiej ma ogromne znaczenie i z całą pewnością warto zaopatrzyć się w produkty najlepszej klasy. Świnki morskie jedzą właściwie bez przerwy, trawiąc bezustannie spożywany pokarm. W związku z tym, równie często wydalają, dlatego czystość i wysoka jakość podłoża jest wyjątkowo ważna.

Jakie podłoże wybrać dla świnek morskich?

Podkład dla świnki morskiej w postaci maty DryBed to dobry wybór, ponieważ gwarantuje odprowadzanie nagromadzanej wilgoci, co skutkuje większym komfortem. Szczególnym uznaniem cieszą się maty typu DryBed, co w praktyce oznacza maty skonstruowane w taki sposób, aby wilgoć przenikała w wewnętrzne partie materiału, pozostawiając suchą powierzchnię. Są wyjątkowo mięciutkie i przyjemne dla świnek morskich. Takie podłoże dla świnki sprawdzi się niemal w każdej klatce, a jego zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku. Maty można prać w kilkudziesięciu stopniach.

Co dla świnki jako podłoże poza matą?

Oprócz maty warto również wysypać śwince morskiej trocin, dzięki którym poczują się swobodnie. Niektóre świnki preferują drewniany żwirek (pelet dla świnek morskich), które cieszy się równie wysoką chłonnością. Warto jednak pamiętać, że dobre samopoczucie świnki jest ściśle powiązane z czystością klatki. Jeżeli wobec tego zauważymy nieco bardziej zmoczone elementy wyściółki, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się ich z klatki niż czekanie do "generalnych porządków". Świnka morska potrafi być wybredna. Nie wiedząc, jaki rodzaj podłoża do klatki dla świnki morskiej będzie najlepszy, można zdecydować się na zmiksowanie wyściółek.

Poza podłożem dla świnek morskich w ofercie też: