Podłoże dla szynszyli

Jest 89 produktów.

Pokazano 1-32 z 89 pozycji

Aktywne filtry

Elementem wyposażenia klatki bez którego nie możemy się obejść jest podłoże dla szynszyla. Służy przede wszystkim do oddawania potrzeb fizjologicznych. Choć jest wiele rodzajów podłoża, nie łatwo jest wybrać te najodpowiedniejsze. Najlepiej jest je samodzielnie przetestować i wybrać to, które nam najbardziej będzie odpowiadało.

Jakie są rodzaje bezpiecznych podłoży dla szynszyli?

Trociny dla szynszyli - najpowszechniejsze podłoże nie tylko dla szynszyli, ale również dla wielu innych gryzoni. Warto by nie było zbyt drobne, ponieważ drobne trociny pylą oraz mogą doprowadzić do alergii oraz podrażnienia oczu naszych pupili. Kupujmy tylko trociny odpylone.

Pellet drewniany dla szynszyli - dobrze pochłania wilgoć, lecz może powodować u bardziej wrażliwych szynszyli starte stópki.

Z mniej popularnych jako podłoże mogą też służyć różnego rodzaju ściółki: lniane, z konopii, z papieru, ściółki bawełniane dla szynszylimata Dry bed dla szynszyli - kocyk wchłaniający wilgoć, miękkie kocyki, ręczniki. 

Czym się kierować w wyborze szynszylowego podłoża?

Przede wszystkim należy kierować się jakością, bowiem wybór złego podłoża może spowodować problemy zdrowotne szynszyli (np. alergie, odciski). Warto również rozważyć, które podłoże będzie najbardziej chłonne oraz które będzie najlepiej niwelowało zapachy.

Które z podłoży będzie najbardziej chłonne?

Jeśli chodzi o chłonność podłoża i niwelowanie zapachów powstałych z moczu szynszyla, to na prowadzeniu będzie pelet drewniany i mata DryBed, zwykle można je wymieniać raz w tygodniu (dlatego przy używaniu mat należy mieć dwie sztuki, jedną świeżą i drugą, którą możemy w tym czasie wyprać).

Na końcu listy w chłonności podłoży dla szynszyli zostaną ściółka bawełniana i trociny, które pomimo niezłej chłonności muszą być wymieniane częściej, ze względu na intensywny zapach, którego nie pochłania takiego podłoże w odpowiednim stopniu. co przekłada się na wyższe koszty utrzymania higieny naszych gryzoni.

Poza podłożem dla szynszyli w ofercie: