Filtruj według

Cena

  • 5,00 zł - 23,00 zł

Marka

Dostępność

Poidełka dla królików

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Kwestia ilości wypijanej wody w przypadku królików jest kwestią dosyć indywidualną. Zdarzają się bowiem przypadki królików, które najwięcej wody pobierają ze świeżych warzyw, inne z kolei nie wyobrażają sobie niemal sekundy bez dostępu do świeżej wody. Bez względu na wszystko, jak wszystkie gryzonie, również króliki powinny mieć zawsze możliwość napicia się. Właśnie dlatego należy dobrze zastanowić się, jakie poidełko sprawdzi się w naszej klatce i czy na pewno nasz królik przyzwyczajony jest do picia wody z takiego urządzenia. Wybór na szczęście jest wyjątkowo obszerny i z pewnością w asortymencie nie zabraknie idealnego poidełka dla królika.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając poidełko dla królika?

Poideł dla królików jest niemal nieskończona ilość. Rynek w tej kwestii ma naprawdę wiele do zaoferowania, choć tak naprawdę liczy się wyłącznie gust naszego uszatego gryzonia oraz szacunkowa ilość spożywanej wody. Mija się z celem kupowanie ogromnego pojnika dla królików w sytuacji, kiedy nasz pupil raczej nie ma statusu amatora przezroczystej cieczy i wypija tylko konieczną ilość. W takim przypadku znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup mniejszego poidła. Kilkudniowa woda w dużym poidle u królika, który raczej nie pija dużej ilości nie będzie przecież tak dobra jak świeżo nalana. Dostępne są wersje poidełek dla królików w wersji podwieszanej na prętach klatki oraz przyssawkowych. Można także wybierać spośród modeli wykonanych niemal w stu procentach z plastiku, jak i szklanych z metalową końcówką i kuleczką. Króliki na ogół nie miewają problemów z użytkowaniem pojników, a są one znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż miseczki stojące w klatce, do których z pewnością dostanie się mnóstwo niepowołanych odpadów.

Po zakupie dbajmy o królicze poidełko

Warto również pamiętać o tym, że poidła dla królików powinny być regularnie czyszczone w trosce o wyeliminowanie możliwości pojawienia się nieproszonych gości w postaci bakterii i innych drobnoustrojów. O wiele mniejsze ryzyko występuje w przypadku pojników kulkowych, ponieważ dosyć trudno jest rozlać wodę z takiego zbiornika. Nieco gorzej w tej kwestii zachowują się poidła dla królików automatyczne, ponieważ na ogól trudno zapanować nad niesfornym gryzoniem. Wylewająca się woda może przyczynić się do powstania niechcianej pleśni i z pewnością będzie miała wpływ na ogólne samopoczucie królika, który uwielbia mimo wszystko ład i porządek.

Króliki potrzebują czasami konkretnej wskazówki. Jeżeli po "wprowadzce" do nowej klatki zorientujemy się, że królik sporadycznie albo w ogóle nie zwraca uwagi na poidełko, warto wskazać mu miejsce, w którym będzie mógł się spokojnie napić.

Poza poidełkami dla królików w ofercie