Filtruj według

Cena

  • 5,00 zł - 23,00 zł

Marka

Poidełka dla świnek morskich

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Każde zwierze domowe powinno mieć stały dostęp do świeżej wody, dlatego ważne jest by wybrać odpowiednie poidełko dla świnki morskiej.

Jakie są rodzaje poideł dla świnek morskich?

Najprostszym pomysłem zastępującym poidełko, jest miseczka. Choć nie jest ona typowym “poidełkiem” to również spełnia swoje zadanie. Jednak jest możliwość, że świnka przez przypadek strąci miskę lub dostaną się tam trociny i woda będzie zanieczyszczona, dlatego nie jest to opcja, którą byśmy polecili w pierwszej kolejności.

Popularną opcją jeśli chodzi o poidełka jest poidło z kulką. Korzystanie z niego wygląda w ten sposób, że świnka językiem naciska kulkę, z której kapie woda.Ten typ poidełek może być wykonany z plastiku bądź szkła. Minusem tego poidełka dla świnek morskich jest to, że może kapać z nich woda, zwłaszcza gdy świnka ruszy klatką.Problemem jest również to, że kulka, którą naciska świnka językiem generuje hałas, którego raczej wolelibyśmy uniknąć. Na rynku są jeszcze poidła dla świnek otwierane od góry, które mogą generować mniejszy hałas, przy tym nie jest wymagany demontaż poidełka do napełnienia go świeżą wodą.

Na jakiej wysokości należy umieścić poidełko dla świnek morskich?

Pamiętajmy, że jeśli chcemy by świnka czuła się dobrze musimy zapewnić jej stały dostęp do świeżej wody, warto również zwrócić uwagę na to by mogła korzystać z poidełka swobodnie i wygodnie. Nie umieszczamy poidełka za wysoko, ani zbyt nisko, najlepiej żeby świnka morska mogła pić w sposób, który nie wymaga od niej żadnych manewrów, typu wyginanie ciała, czy głowy.

Poza poidełkami dla świnek morskich w ofercie też: