Filtruj według

Cena

  • 5,00 zł - 23,00 zł

Marka

Poidełka dla szynszyli

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Poidełko dla szynszyla nie wyróżnia się niczym szczególnym od poidełek dla innych gryzoni. Ze względu na naturę szynszyli warto jednak wybrać poidło z metalowym ustnikiem. Dlaczego? Ze względu na dużą skłonność do gryzienia, co popadnie, nieważne czy to element drewniany, plastikowy, czy metalowy. Kupując poidełko z plastikowym ustnikiem, narażamy się nie tylko na straty finansowe. Szynszyle poprzez przegryzienie ustnika mogą spowodować wyciek całej wody z poidełka, co może doprowadzić do braku dostępu do wody, na co nie możemy sobie pozwolić, opiekując się szynszylą.

Wybrać plastikowe, czy szklane poidło dla szynszyli?

Wybierając materiał, z jakiego wykonane zostanie poidełko musimy zadać sobie pytanie, czy kupując szklane, nie narazimy szynszyla na zranienie w przypadku upadku z dużej wysokości? W teorii szkło nie powinno zostać przegryzione przez naszych pupili, ale to samo możemy osiągnąć, kupując plastikowe poidełko z metalowym ustnikiem, które mniej zagrozi naszym gryzoniom. Natomiast plastikowy wodopój możemy odpowiednio zabezpieczyć, chowając zbiornik poidła za klatką lub wolierą. W wyniku tego działania nie będzie możliwe przegryzienie ustnika, co by mogło doprowadzić do wycieku.

Jak prawidłowo zamocować poidełko dla szynszyli?

Poidło powinno być zamocowane w taki sposób, żeby nasze szynszyle piły na stojąco. Dla bezpieczeństwa samego poidełka oraz gryzoni tylko metalowa część ustnika powinna być w klatce lub wolierze. Zbiornik powinien być zamocowany w taki sposób, żeby nasz pupil nie mógł dosięgnąć do niego zębami. Po zamocowaniu poidła obserwujemy, czy szynszyle bez większych problemów mogą pić na stojąco, a żadna z nich nie dosięga do niego ząbkami. Zanim znajdziemy odpowiedni sposób mocowania, może minąć trochę czasu, ale nie warto się poddawać.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór poidełek odpowiednich dla szynszyli. Zapraszamy na zakupy!

Poza poidełkami dla szynszyli w ofercie też: