Filtruj według

Cena

  • 6,00 zł - 27,00 zł

Waga

  • 0,56kg - 3,2kg

Marka

Dostępność

Trociny dla chomika - wióry

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Nie jest przesadą stwierdzenie, że trociny dla chomika to jeden z najważniejszych elementów życia i prawidłowego funkcjonowania tych uroczych gryzoni. Chomiki większą część czasu spędzają w klatce i to właśnie tam muszą czuć się najbezpieczniej, a spełnienie tego warunku możliwe jest tylko wtedy, gdy zatroszczymy się o właściwe wyposażenie klatki dla chomika. Ściółka dla chomika to namiastka naturalnego środowiska, którym są półpustynne tereny pokryte nieco wysuszoną trawą. To także miejsce, w którym chomik może się w dowolnej chwili schować, zakopując się i delektując chwilami spokoju i prywatności. Ważnym jest, aby podłoże dla chomika zawsze było czyste, a więc w grę wchodzi regularne czyszczenie klatki i zmienianie podłoża. Jego obecność jest jednak niezbędna, ponieważ w pustej klatce chomik będzie czuł się nieco zdezorientowany, co może przerodzić się w niebezpieczny stres.

Jakie trociny powinny znaleźć się w klatce chomika?

Przed zakupem wyściółki powinniśmy zorientować się, w jakich warunkach przebywał nasz chomik przed zakupem. To często jedyny dobry sposób na to, aby chomik płynnie przeszedł zmianę adresu zamieszkania. Zdecydowanie najtańszą i najpopularniejszą opcją są trociny dla chomika, które można dostać również w wersji aromatyzowanej, np. o zapachu cytrusowym. Dostępne są także troty dla chomika o zapachu zielonego jabłuszka lub klasyczne bezzapachowe. Trociny są bezpieczną opcją i spełniają wszelkie warunki do godnego życia małego gryzonia. Podłoże dla chomików w postaci jaśkowych wiórów to idealne rozwiązanie, ponieważ drobna wyściółka gwarantuje chomikowi delikatność i z pewnością nie stanie się źródłem bolesnych okaleczeń.

Ilość trocin w klatce chomika ma ogromne znaczenie!

Udany zakup dobrze dobranej wyściółki dla chomika to jedynie połowa sukcesu. Warto również pamiętać o tym, że ilość wsypanych do klatki trocin ma dla chomika ogromne znaczenie. Szacuje się, że warstwa licząca około 10cm jest odpowiednią ilością. Zbyt mało trocin sprawi, że chomik nie będzie miał możliwości w pełni skorzystać z dobrodziejstw trocin, a nie ma nic gorszego niż niemożność zakopania się w ulubionej wyściółce!

Poza trocinami dostępne też inne podłoża dla chomika: