Wszystko dla chomików

Jest 319 produktów.

Pokazano 1-32 z 319 pozycji

Aktywne filtry

Czego potrzeba chomikowi?

Chomiki to jedne z najczęściej kupowanych gryzoni, ponieważ uważa się, że są najmniej wymagające. Wystarczy jednak minimum wiedzy, aby być świadomym i odpowiedzialnym właścicielem . Nie ma bowiem zwierząt niewymagających. Każde z domowych zwierząt ma konkretne potrzeby, które należy zaspokoić w trosce o komfort, zdrowie i dobre samopoczucie zwierzaka. Wszystko dla chomika to nie tylko jedzenie, choć i ono ma niebagatelną rolę. Decydując się na zakup chomika, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które odgrywają istotną rolę. Co warto wiedzieć?

Akcesoria dla chomików

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że chomik to łakomczuszek, choć aktywny fizycznie i wobec tego trzeba mu zapewnić możliwość spalania kalorii. Najlepszym rozwiązaniem z całą pewnością są kołowrotki, które chomiki wprost uwielbiają. To jedna z tych rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej klatce przeznaczonej dla chomika. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego koło jest wykonane i przedyskutować kwestię bezpiecznego użytkowania urządzenia. Metalowe kółka dla chomików mogą być śmiertelną pułapką. Dosyć często są przyczyną wypadków i bolesnych zwichnięć. Warto zwrócić uwagę na koła plastikowe, które redukują niebezpieczeństwo niemal do zera.

Co jeszcze warto zapewnić naszym chomikom?

Chomik powinien także posiadać miseczkę, która jest w miarę stabilna i nie będzie przewracała się pod ciężarem ciała chomika, który bardzo lubi opierać się lub wchodzić do miseczki z jedzeniem. W tym celu warto skupić się na wariantach porcelanowych, ponieważ są dosyć ciężkie, a także doskonałe, gdy w grę wchodzi czyszczenie.

Naturalne środowisko chomików sprawia, że nawet te udomowione z chęcią będą poszukiwały miejsca, które będzie pełniło rolę schronienia. Najlepiej o takie miejsce w sianku, w którym można się zakopać lub solidnie wyspać. Sianko z dodatkiem bawełny to doskonały wybór i z pewnością komfort dla naszego chomika, który z pewnością doceni delikatność i miękkość takiego sianka. Sianko to jednak nie wszystko dla chomików. Warto również rozejrzeć się za zabawką, która umili życie naszego pupila. W sklepie dostępne są zabawki dla gryzoni, które z pewnością spotkają się ze sporym uznaniem.

W kategorii znajdziesz między innymi: