Wszystko dla świnek morskich

Jest 385 produktów.

Pokazano 1-32 z 385 pozycji

Aktywne filtry

WIO-MAR Jaśkowe sianko naturalne 300g

Jaśkowe sianko dla królików, szynszyli, świnek morskich i innych gryzoni.  Oferowane siano zebrano ze słonecznych i naturalnych łąk. Zawiera bardzo wiele włókien fibrynowych, które bardzo dobrze regulują przemianę materii.  Sianko to ważny element diety i składnik zdrowego odżywiania praktycznie...

Cena 4,92 zł

Wszystko dla świnki morskiej. Wyposażenie klatki, sama klatka oraz jedzenie mają ogromny wpływ na samopoczucie świnki, która potrzebuje swojego kąta, miejsca, w którym może się schować oraz poczucia bezpieczeństwa. Świnki morskie uwielbiają wychodzić z klatki i przeczesywać domowy teren, choć tak naprawdę najwięcej czasu spędzają w klatce. Warto zagospodarować przestrzeń w klatce w taki sposób, aby świnka miała wystarczającą swobodę ruchów oraz żeby czuła się jak najbardziej komfortowo. Rzeczy dla świnek morskich niekoniecznie należą do najtańszych. W przeciwieństwie do innych gryzoni, trzeba wziąć pod uwagę kilka akcesoriów, które w tym przypadku muszą znaleźć się w klatce i trzeba będzie je wymieniać regularnie. Od czego zacząć przygotowania na przyjazd świnki morskiej?

Jedzenie dla świnki morskiej to podstawa!

Pałaszowanie rozmaitych przysmaków to prawdopodobnie ulubione zajęcie każdej świnki morskiej. Świnki jedzą właściwie bez przerwy, ponieważ tak zostały skonstruowane i fakt ten jest związany bezpośrednio z procesem trawienia. Wobec tego, że muszą jeść, warto pamiętać o tym, by w ich zasięgu zawsze znajdował się paśnik ze świeżym siankiem. W sklepie dostępne jest Jaśkowe sianko z włóknami fibrynowymi, które wpływają korzystnie na przemianę materii. Można również zdecydować się na sianko Kurpiowskie z dodatkiem minerałów oraz ziół lub sianka z dodatkiem melisy lub mięty. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiemy, pamiętajmy, że świnka sianka potrzebuje jak powietrza, więc nie może takowego zabraknąć w naszym domu.

Rzeczy dla świnki morskiej, o które powinniśmy zadbać w równej mierze, to także sucha karma, która będzie miksturą najpotrzebniejszych wartości odżywczych i minerałów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu świnki morskiej. Warto zwrócić uwagę na siemię lniane, które dodatkowo usprawnia pracę jelit, co w przypadku świnek morskich ma niebagatelne znaczenie. Siemię lniane skutecznie obniża także poziom glukozy we krwi oraz odpowiada za piękną sierść.

Nasz sklep dla świnek morskich oferuje także przysmaki jednoskładnikowe, które mogą stanowić fantastyczne urozmaicenie w jadłospisie naszej świnki. Ogromną popularnością cieszą się płatki groszku, które stanowią doskonałe źródło białka oraz suszone pomarańcze. Zwłaszcza w przypadku świnek morskich taka przekąska jest nad wyraz uzasadniona, ponieważ witamina C to jeden z tych składników, bez których świnka morska właściwie nie może się obejść. Świnki uwielbiają urozmaicenie, dlatego warto zdecydować się na kilka opcji pożywienia, a następnie samodzielnie miksować karmy. W sklepie dostępny jest także suszony pasternak, kolorowa kukurydza, młode pędy leszczyny z burakiem czy suszone pomidory i nasiona z dyni.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, czyli podłoże dla świnek morskich

Podłoże do klatki świnki morskiej ma ogromne znaczenie zarówno dla zwierzaka, jak i właściciela. Zależy nam przecież na komforcie świnki morskiej, ale także na tym, aby nieprzyjemne zapachy wydobywające się z klatki nie stały się motywem przewodnim każdego dnia. W tym celu warto zastanowić się nad odpowiednim podłożem. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie i zniwelowanie zapachów moczu jest mata typu DryBed, która jest przedmiotem wielokrotnego użytku i fantastycznie wchłania wszelką wilgoć pojawiającą się w klatce. Tego typu maty należy ułożyć na spodzie klatki, a następnie przysypać warstwą trocin lub pelletu. Specyfika pelletu pozwala nam na bieżąco obserwować poziom wyeksploatowania podłoża, ponieważ niewielkie wałeczki ulegają naturalnemu rozpadowi pod wpływem wilgoci. Warto zastanowić się nad możliwością zmiksowania kilku ściółek jednocześnie i pamiętać o tym, że łapki świnek morskich są bardzo delikatne. Z tego powodu najlepszym wyborem są ściółki delikatne, np. bawełniane z dodatkiem włókien drewnianych lub pellet, którego kształt będzie w pełni bezpieczną opcją dla naszych świnek morskich.

W sklepie internetowym Syty Zwierzak znajdą Państwo dużo rzeczy dla świnek morskich, m.in.: