Wyposażenie klatki dla świnki morskiej

Jest 154 produktów.

Pokazano 1-32 z 154 pozycji

Aktywne filtry

Akcesoria dla świnek morskich powinny być starannie dobrane z uwzględnieniem przyzwyczajeń świnki, np. wynikających z pobytu w sklepie zoologicznym, w którym korzystała z konkretnych przedmiotów. Świnki morskie bezustannie jedzą, dlatego warto wyposażyć się w solidną miseczkę oraz paśnik. Najlepszym wyborem dotyczącym zakupu miseczki z pewnością będzie miseczka wykonana z ceramiki. Tego typu miseczki są wyjątkowo stabilne i wygodne w czyszczeniu. Ich waga powoduje, że śwince morskiej nie grozi wypadek lub wysypywanie karmy na ściółkę. Równie istotnym przedmiotem jest poidełko, choć tylko pod jednym warunkiem, a mianowicie - tylko wtedy, gdy świnka dotychczas chętnie korzystała z poidełka, a nie z miseczki z wodą. Wprawdzie istnieją sposoby na oswojenie świnki z nowym gadżetem, to jednak czasami wygrywa siła przyzwyczajenia, które świnka z uporem maniaka pielęgnuje.

Dobre akcesoria dla świnki morskiej

Akcesoria świnek morskich to nie tylko jedzenie i akcesoria z nim związane, ale także rodzaj wyściółki. Odpowiednia wyściółka to komfort i dobre samopoczucie naszej świnki, dlatego warto wybierać spośród najlepszych dostępnych opcji, pamiętając o tym, że łapki świnki są delikatne i podatne na podrażnienia. W tym celu warto przetestować bawełnianą ściółkę, która jest nie tylko mięciutka, ale także przewiewna i skutecznie wchłaniająca wilgoć. Ponadto, doskonale radzi sobie także z niwelowaniem nieprzyjemnych zapachów dobiegających z klatki naszego zwierzaka. Świnki morskie uwielbiają hamaki i miejsca, w których będą mogły spokojnie odpocząć. Jednak ponad wszystko uwielbiają domki! Domek w klatce świnki morskiej to niemalże obowiązkowa sprawa, która zapewni jej maksimum prywatności i kącik, w którym będzie mogła cieszyć się rarytasami, a następnie wypocząć. Sklep z akcesoriami dla świnek morskich oferuje drewniane domki, które nie tylko są niezwykle estetyczne, ale także wystarczająco praktyczne. Dostępne są rozmaite rozmiary oraz modele, a całość wykonana jest w stu procentach z drewna. Można również skusić się na domek plastikowy, który jest nieco lepszą opcją dla osób, które bardzo cenią sobie wygodę w trakcie czyszczenia klatki i jej akcesoriów.

Czy świnka morska potrzebuje kuwety?

Świnki morskie załatwiają swoje potrzeby tak naprawdę wszędzie, choć niektórzy hodowcy potrafią nauczyć swoich podopiecznych do korzystania z kuwety. Jeżeli tylko świnka przekona się do takiego pomysłu, to z pewnością będzie to wygodny sposób na zachowanie dłuższej czystości i świeżości w klatce. Dostępne są kuwety narożne plastikowe, które podwiesza się na prętach klatki w sposób umożliwiający wygodne korzystanie. Tworzywo sztuczne nie sprawia żadnych kłopotów w trakcie mycia. Gadżety dla świnek morskich to także przekąski w postaci zabawek, które nieco mobilizują świnki do aktywności fizycznej. W sklepie można dostać piłki z trawy, które są w stu procentach bezpieczne i nadają się do spożycia. Warto również zwrócić uwagę na metalową zawieszkę na owoce, która nieco przypomina formą szaszłyka. Tak podane świeże owoce z pewnością staną się źródłem nie tylko witamin, ale także ogromnej przyjemności naszej świnki morskiej.

Poza wyposażeniem klatki dla świnek morskich znajdziesz też: