Wyposażenie klatki szczura

Jest 122 produktów.

Pokazano 1-32 z 122 pozycji

Aktywne filtry

Kwadratowy domek dla średnich gryzoni

Kwadratowy domek dla koszatniczki, szczura, myszoskoczka: - sklejka brzozowa 3 mm cięta laserowo - szerokość 16 cm - długość 16 cm - wysokość 10 cm - wejście średnicy 6 cm

Cena 24,00 zł

Wyposażenie klatki dla szczura powinno być odpowiednio przygotowane i rozplanowane. Warto uwzględnić rozmiar klatki podczas planowania wystroju wnętrza, ponieważ szczurki raczej należą do zwierzątek aktywnych i należy im zapewnić przestrzeń, w której będą mogły się swobodnie i bezproblemowo poruszać. Klatka dla szczura powinna tak naprawdę składać się z kilku "pomieszczeń", w których nie zabraknie miejsca na toaletę, kuchnię oraz kącik zabaw i wypoczynku. Właściciele powinni zatroszczyć się o kilka aspektów jednocześnie, dlatego warto odpowiednio się dokształcić przed przybyciem nowego członka rodziny do naszego domu. O czym warto przede wszystkim pamiętać?

Najpotrzebniejsze akcesoria w klatce szczura

Oczywiście, nie ma klatki z prawdziwego zdarzenia, w której nie znajdzie się odpowiednia miseczka, oczywiście wraz z zawartością. Pełnowartościowe karmy dla szczurków to rzecz podstawowa, choć samo naczynie również ma znaczenie. Ogromną popularnością cieszą się plastikowe miseczki, ponieważ nie sprawiają żadnych kłopotów w trakcie mycia, są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Następnie, należy zastanowić się nad poidełkiem, który jest nieodłącznym i stałym elementem wyposażenia klatki, w której ma zamieszkać gryzoń. Szczurki na ogół nie mają żadnych problemów z korzystania z poidełek kulkowych podwieszanych na jednym z prętów klatki. Takie poidełka to przede wszystkim wygoda oraz czystość w klatce. Są również gwarancją na to, że nasz szczurek zawsze będzie miał dostęp do świeżej i czystej wody, w których nie będą pływały elementy wyściółki. Poidełka tego rodzaju nie są drogim wydatkiem, a sprawdzają się w stu procentach i z pewnością będą cieszyć się uznaniem naszego gryzonia.

Sianko i zabawki dla szczurka

Klatka to miejsce, w którym nasz szczurek powinien czuć się wyjątkowo bezpiecznie. To jego "cztery kąty" i miejsce pełniące rolę mieszkania oraz schronienia. Warto wobec tego zatroszczyć się o jak największy komfort i dobrać odpowiednią wyściółkę, w której szczurek będzie mógł się zakopać i odpocząć po ciężkim dniu. Wyposażenie klatki szczura nie zamyka się bowiem jedynie w kwestiach kulinarnych. Szczurki uwielbiają trociny wiórowe ze względu na ich delikatność oraz możliwość schowania się pod ich warstwą. W sklepie dostępne są trociny wykonane w stu procentach z drewna o zapachu cytrynowym lub jabłkowym. Dostępne są także wersje bezzapachowe. Trociny skutecznie wchłaniają wilgoć i niwelują przykre zapachy, co nie zmienia faktu, że klatkę należy czyścić nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Szczurki uwielbiają zabawę! Warto zainwestować w zabawki, które zajmą czas szczurkowi i sprawią mu mnóstwo przyjemności. W sklepie dostępne są drewniane rolki z zamontowaną wewnątrz kuleczką. To wyjątkowy gadżet, który na ogół cieszy się sporym zainteresowaniem. Równie sporym zainteresowaniem cieszą się tunele z trawy oraz tunele drewniane z niewielkimi otworami, które stanowią dodatkową atrakcję. Należy także pamiętać o ząbkach szczurka, który chętnie ostrzy je na twardych przedmiotach. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji lub nadgryzionych prętów, warto zakupić gryzaki w formie marchewki wykonanej z trukwy lub drewniane patyczki do ścierania ząbków.