Wyposażenie klatki dla szynszyli

Jest 171 produktów.

Pokazano 1-32 z 171 pozycji

Aktywne filtry

Odpowiednie wyposażenie klatki szynszyla sprawia jego właścicielom często niezłą zagwozdkę. Trzeba przyznać, że nie ma jednego właściwego sposobu na aranżację, poza trzymaniem się kilku ważnych zasad, które wpłyną na codzienne życie i bezpieczeństwo naszych pieszczoszków.

Wymagane wyposażenie klatki dla szynszyli

Szynszyla, jak i całe stado musi mieć stały dostęp do wody, dlatego podstawą wyposażenia klatki będzie poidełko dla szynszyli, wybór odpowiedniego poidełka nie jest prosty. W przypadku szynszyli zalecane jest użycie metalowego ustnika. Gdy nasze szynszyle mają skłonność do przegryzania plastikowych poidełek i kolejne jest do wyrzucenia, to najlepiej kupić poidełko szklane.

Akcesoria do pokarmu szynszyla:

Miska dla szynszyli to obowiązek zakupowy, jeśli planujemy korzystać z oferty karm dla szynszyli, dobrze jest też je wykorzystywać do podawania mieszanek ziół. Dobrym wyborem będzie kupno miski ceramicznej, która jest cięższa niż plastikowa i szynszylom trudniej będzie ją obrócić, czy przewrócić, a to zdarza się nierzadko. Również miski wykonane z plastiku są częstszą ofiarą zębów szynszyli.

Czego użyć do przechowywania siana?

Poza miskami i poidełkami należy zainwestować również w odpowiedni paśnik, do przechowywania i podawania gotowego do skonsumowania siana dla szynszyli. Do tego celu polecamy paśniki materiałowe, ponieważ najmniej siana spada na dół klatki i poza jej obręb. Szynszylom też trudniej rozrzucić siano po całej klatce, dzięki czemu marnujemy znacznie mniej siana. Paśniki metalowe natomiast mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia naszych kulek.

Co jeszcze będzie ważne w wyborze odpowiedniego wyposażenia?

Do wyposażenia klatki warto dopisać podłoże dla szynszyli. Często wybieranym podłożem jest drewniany pelet, ponieważ ma dość wysoką wytrzymałość i dobrze chłonie wilgoć. Drugim wyborem są zwykle maty typu drybed, których minusem jest wymóg prania. Rzadziej stosuje się odpylone trociny z powodu najkrótszej żywotności. Z doświadczenia wiemy, że trociny obok ściółki bawełnianej, to podłoża, które najczęściej musimy wymieniać po ich zastosowaniu.

Dodatkowe akcesoria i wyposażenie szynszylowej klatki

Poza wymaganymi akcesoriami i wyposażeniem są też dodatkowe elementy, o które warto wyposażyć szynszylową klatkę.

Do mniej ważnych, ale często wykorzystywanych szynszylowych akcesoriów należą domki dla szynszyli. Zwykle szynszyla używa go jako kryjówkę np. przy łączeniu, jak trafi do nowego otoczenia, czy jako miejsce do spania. Najczęściej jednak mija czas, zanim się do niego przekona. Nie wszystkim szynszylom domki są potrzebne do komfortowego życia. Nasze szynszylki korzystały z nich najwyżej do obgryzania, a do spania wolały wybrać miejsce, gdzie mogły być w czwórkę razem.

Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria, to z pewnością będą to kołowrotki dla szynszyli. Nie są wymagane do życia, ale obok hamaków i domków są dodatkową atrakcją. Kupując kołowrotek, pamiętaj o minimalnej bezpiecznej średnicy 40 cm.